WALBO A SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST

Ve skupině WALBO jsme si vědomi své společenské odpovědnosti a jako správní patrioti podporujeme místní neziskové, příspěvkové, dobročinné, zájmové a sportovní organizace.


GIVING TUESDAY 2019

Stejně jako v loňském roce se i letos WALBO zapojilo do celosvětové „dobroakce“ s názvem GIVING TUESDAY.

Na podzim jsme finančně podpořili Jezdecký kroužek Ostrava z.s., který by bez naší pomoci již dále nemohl fungovat. Poníci Míša, James, Skokan a Gaučo tedy mohou dál pohodlně bydlet a umožnit smysluplně trávit čas dětem, které kroužek navštěvují. Abychom podporu ještě více rozšířili, rozhodli jsme se nabídnout jízdy dětem, kterým nebylo dáno do vínku plné zdraví.

Dne 3. 12. 2019, tedy v den konání GIVING TUESDAY, se sešli zástupci WALBO RAILWAY, WALBO ENGINEERING, Centrum pro Rodinu a sociální péči z.s. a Jezdecký kroužek Ostrava z.s., aby společně udělali radost handicapovaným dětem a umožnili jim projížďku na ponících.

Jsme rádi, že si děti i jejich rodiny čas strávený v areálu užily.

Více o organizacích, kde pomoci není nikdy dost, najdete na: jkostrava.cz a prorodiny.cz


WALBO od roku 2019 generálním partnerem ploché dráhy Kopřivnice

WALBO se stává hlavním partnerem klubu Auto klub plochá dráha Kopřivnice v AČR a jejich motorová kola zahřmí v roce 2019 pod vlajkou WALBO RAILWAY.

Plochá dráha je dnes celosvětovým sportem přitahujícím velké množství příznivců v mnoha zemích světa. U nás se jezdí v Pardubicích, Praze, ve Slaném a v námi podporované Kopřivnici, do které se v roce 2019 vrátí po jednadvaceti letech ligové soutěže.

Závodí se na oválné dráze proti směru hodinových ručiček na povrchu tvořeném škvárou nebo na zpevněném štěrkovém makadamu, což umožňuje dramatickou jízdu ve smyku. Motocykly užívané pro plochou dráhu jsou speciální stroje, jejichž výrobou se zabývají převážně v Anglii, Itálii a také v České republice. Plochodrážní motocykly nemají převodovku ani brzdy.

Oficiální stránky kopřivnické ploché dráhy: plochadraha-koprivnice.org


GIVING TUESDAY 2018

WALBO se letos poprvé zapojilo do celosvětové akce GIVING TUESDAY 2018 – mezinárodní den dárcovství a dobrovolnictví. Jde o den, kdy se po celém světě rozdají dary za stovky milionů dolarů a lidé se vrhají do dobrovolnických aktivit. Henry Timms, zakladatel této akce říká, že darování je něco jako svatba. Je to výjimečná událost, obřad, který nám pomáhá se sbližovat a udělat něco pro druhé.

Ve WALBO jsme se shodli, že nám není lhostejný osud handicapovaných dětí a jejich rodin. Oslovili jsme proto MŠ, ZŠ a SŠ Karviná, příspěvkovou organizaci, která na pracovišti Vydmuchov poskytuje vzdělávání a poradenské služby 62 handicapovaným dětem a jejich rodinám.

Naše společnosti WALBO RAILWAY a WALBO ENGINEERING poskytly finanční dar na nákup pomůcek pro rozvoj motoriky a vybavení do praktické dílny.

V den Giving Tuesday jsme přijeli do Karviné předat symbolický šek, nakoukli do chodu školy a seznámili se s žáčky. Bylo to velmi milé setkání a jsme rádi, že část naší činnosti je věnována na dobré účely.

Více informací o SŠ, ZŠ a MŠ Karviná, příspěvková organizace naleznete zde


WALBO podpořilo MOMENT

V roce 2017 WALBO podpořilo dobročinnou organizaci MOMENT ČR, o.p.s., které jsme poskytli finanční dar pro svoz darů z koncertního turné RECYKLUS TOUR Tomáše Kluse.